Czwartek
Kuchary polecajo świeże mule !

Sobota
Spotkanie z kulturą i kuchnią rosyjską

Niedziela
RODZINNE BIESIADY KRESOWE wspólne igraszki Bony z dziećmi deser dla pociech.
Atrakcje
W soboty zapraszamy Państwa na spotkania z kulturą i kuchnią rosyjską. Wśród atrakcji artystycznych podziwiać będziemy śpiew i taniec zespołu Liliany Cercel. Zapewniamy również atrakcje kulinarne.

W piątki zpraszamy na spotkania z kulturą i kuchnią żydowską.

... ,,W całej przeszłości i w całej przyszłości
Jedna już tylko jest kraina taka,
W której jest trochę szczęścia dla Polaka
Kraj lat dziecinnych ! On zawsze zostanie
Święty i czysty, jak pierwsze kochanie. ''

Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"
(Epilog, 65-69)

Spotkania z kulturą i kuchnią żydowską !!!
Amatorom żydowskich przysmaków Szef Kuchni proponuje między innymi Złoty Joich, zwany także Złotą Zupą, czyli zupę gotowaną na kurze z drobnymi kawałkami smakowitego mięsa, znaną z tradycyjnych wesel żydowskich, gdzie podawana jest w ramach pierwszego dania. Spróbować będzie można także pieczonych w piecu gęsich szyjek faszerowanych z masą ziemniaczaną albo kurczęcia a la Bełz, duszonego z owocami i podawanego z ryżem i zieloną sałatą. Gościom nie zabraknie koszernej wódeczki, do której najlepszą zakąską będzie Gefilte Fisch - Karp po żydowsku, zmielony z macą i cebulką z dodatkiem migdałów i rodzynek zalany smakowitym rybnym wywarem. Wszyscy piątkowi Goście Kołomyji mogą liczyć na gratisowy poczęstunek w postaci macy z pysznym twarożkiem w ramach tradycyjnego w restauracji "czekadełka", które umili czas oczekiwania na zamówione dania.

Zabawić będzie się można przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu klezmerskiego i podczas występów artystów z Teatru Żydowskiego, którzy na tę okazję przygotowali specjalny repertuar.

W kolejnych odsłonach oferty Kołomyji spotkania z kulturą i kuchnią staropolską, ukraińską i cygańską. Atrakcji, zarówno tych artystycznych jak i kulinarnych, na pewno nie zabraknie.

Kontakt:
tel. 022 754-05-94
lub e-mail:kontakt@kolomyja.pl